(0212) 521 41 16
Türkiye'nin en köklü Arapça dil eğitim merkezi Akdemistanbul bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve 2009 yılında yayın hayatına başladığı günden bu yana Arapça eğitim materyalleri ve kaynak çalışmalar alanında Türkiye'nin saygın yayın evleri arasında yer alan Akdem Yayınları, Arapça eğitim kitapları alanında hazırladığı iki yeni eseri okuyucularıyla buluşturmanın heyecanını yaşıyor. 
 
Alternatif Arapça eğitim materyalleri alanında tecrübeli bir isim olan Serhat YAKICI tarafından hazırlanan "Arapça Sıfatlarla 1001 Cümle", daha önceki süreçte basımı gerçekleştirilen ve kısa sürede büyük bir ilgi toplayan "Arapça Fiillerle 1001 Cümle"çalışmasının devamı niteliğinde hazırlandı...
 
Eğitim kartları şeklinde hazırlanan, güçlü bir görsel tasarımla okuyucuyla buluşan ve kolay kullanımı ile Arapça öğrenmek isteyenlere sunulan bu çalışmalar, CNR Kitap fuarında okuyucuların büyük bir ilgisini çekti. 
 
Eser içeriğinde Arapça'daki en yaygın sıfatlar tanıtılmış ve günlük yaşamda kullanılmasını pratize eden 1001 cümle ile öğrencilerin kalıp ifadeleri kavramaları hedeflenmiştir. 
 
Akdem Yayınlarından çıkan ikinci eser ise "Arapça Yarışmaları Etkinlik Metinleri". Kitap, ilki 2010 yılında gerçekleştirilen ve bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Arapça Yarışmalarında, ilk beş yıl boyunca öğrencilerin çalıştığı etkinlik metinlerinin derlenmesinden oluşuyor. 
 
Zengin bir akademik kadro tarafından hazırlanan çalışma, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünde, Şube Müdürlüğü görevini sürdürürken vefat etmiş olan Dr.Muammer KANDEMİR hocamıza armağan edilmiş. Eser özellikle okullar içerisinde gerçekleştirilen Arapça etkinlik çalışmaları sürecinde, metin bulma konusunda zorlanan Arapça zümreleri için oldukça kapsamlı ve önemli bir kaynak. 
 
Bu eserler ve yayın evinin şimdiye dek hazırladığı tüm çalışmalar, www.akdemyayinlari.com adresinden internet satışına sunuldu.